Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Nowy biznes - lokalny browar

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się piwa rzemieślnicze, które w porównaniu do piw ze znanych browarów przemysłowych cechuje przede wszystkim inny, mocniejszy smak oraz kolor. Piwa te zostały docenione przez piwnych smakoszy, którzy szukali bardziej wyrazistych nut smakowych, w tym jakże powszechnym trunku. Dzięki pozytywnej opinii i reakcji konsumentów na tę nowość, teraz możemy się cieszyć szerokim wachlarzem minibrowaów, które oferują nam różnorodne piwa – jasne, ciemne, pszeniczne, IPA, Pale Ale, Saison, Berley Wine, Sweet Stout i wiele wiele innych. Lokalny browar cechuje to, że robione w nim piwa można dostać w określonym regionie, dlatego będąc w danym województwie warto zobaczyć, jaki browar cieszy się dużą popularnością.

 

Skąd pomysł na piwny biznes?

 

Wszystko wzięło swój początek od domowego warzenia piwa na własny użytek. Janek, jeden z właścicieli browaru na Podkarpaciu, wspomina: „Byłem raz u kolegi, którego od dłuższego czasu nie widziałem. Rozmawialiśmy o tym co, się u nas zmieniło, gdy nagle weszliśmy do pomieszczenia, w którym zobaczyłem dziwne rzeczy – dużo rurek, dziwnych akcesoriów, ogromne naczynia, skrzynki, mnóstwo butelek i zapytałem, co tutaj się dzieje. On mi wtedy opowiedział o tym, jak warzy dla siebie piwo. Spodobało mi się to i stwierdziłem, że też chce spróbować. Kumpel wskazał mi sklep czerwony grzybek, w którym mogłem zaopatrzyć się w sprzęt piwowara, słody, chmiel, drożdże, płatki dębowe, no wszystko, co było niezbędne. Na początku wspomagałem się też informacjami w sieci, filmikami innych piwowarów, którzy podpowiadali, jak zrobić naprawdę dobre piwo, co dodawać, w jakich ilościach itp. I tak to się zaczęło. Uwielbiałem robić piwo i stwierdziłem, że zrobię z tego biznes, takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. W mojej okolicy nie było wtedy dostępnych piw rzemieślniczych. Założyłem działalność, uzyskałem wszystkie zezwolenia i zacząłem prace, którą mam do dziś i jestem z tego niezwykle dumny. Jeżeli znajdzie się dobry rynek, wypracuje się świetną recepturę, to jest to naprawdę świetny pomysł na biznes”.

 

Odsłony: 475

Idealne miejsce na twoje biuro